MEB Eğitim Kampüsleri
Müşteri :
Bitirme Yılı :
2016-03-24
Yer:
Bütçe:
99 TL
Web:
Genel Bilgi:
Proje Yeri: Mersin, Mezitli
Proje Ofisi: Demirce Mimarlık
Proje Tipi: Lise / Ortaöğretim
Tasarım Ekibi: Alpay Demirci, Burçin Demirci
 
Paket içinde 8 adet Emici Külot bulunmaktadır.

Mimari Açıklama Raporu

EĞİTİM SİSTEMİ VE GENÇLER… 
Mimari bir kurgudan evvel eğitimin ve öğretimin günümüz koşullarında nasıl yapıldığı ve bu süreçte elde edinilen deneyimlere dayanılarak problemlerin nerelerde ve ne şekilde ortaya çıktığı belirlenmelidir. Problemin anlaşılması ve nasıl çözülmesi gerektiği konusu ise üst ölçekte milli eğitim bakanlığının yürüttüğü eğitim politikalarının yeniden gözden geçirilmesi ve yapılan çalışmaların en altta ölçekte ise öğrenci –veli- öğretmen üçgeninde yansımasının nasıl olacağı öngörülmelidir. 

Eğitim sistemi ezbercilikten kaçan, teorik anlatımın yanında pratiğe de önem veren, bilginin aktarıldığı değil, bilginin paylaşıldığı ve paylaşıldıkça çoğaldığı bir sistem üzerine kurulmalıdır. 

Öğrencilerin, bireysel çalışmalarda ve grup çalışmalarında kurgunun içine dâhil edilerek interaktif bir öğretme yönteminin benimsenmesi diğer bir deyişle yaşayarak öğrenme temeline dayanan bir sistem oluşturulması öncelikli olmalıdır.

Eğitim, öğrenci odaklı olmalı, demokratik olmalı ve başkasının kişisel haklarını ihmal etmeyen nitelikte esneklik ve özgürlük sağlamalıdır. 

Sayfa Galerisi